Lakror me spinaq dhe qumësht

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 kg spinaq
  • 4 kokra vezë
  • 100 gr koper
  • 300 gr miell
  • 1 lt qumësht
  • 70 gr gjalpë
  • kripë.

Pergatitja:

Gjysmen e qumeshtit e ziejm dhe me gjysmen e qumeshtit njomim 150gr miell.

Mbasi ka zier qumeshti hedhim miellin e perzier me lart me qumesht,shtojme gjalpin dhe 1lug gjelle kripe.

E leme te ziej per 5 minuta,sa te trashet e heqim nga zjarri.

Ziejm spinaqin e kullojme e grim,grim dhe kopren i trazojm me masen e pregatitur me lart.

Rrahim 3 kokrra veze menjan fort dhe pasi jan rrahur i bejme te gjithe perbersit bashk dhe i trazojme.

Zeme brumin me miellin e mbetur vaj dhe pak krip

Nga brumi i pregatitur hapim tre pete te medha (te dalin jasht taves)

Hapim petet mbi tav nje e nga nje duke i pikuar me vaje

Shtojm masen e pregatitur brenda peteve,palosim nga brenda taves petet si ne foto.

I hedhim vaj lart peteve qe i mblodhem dhe te mezi qe ka ngel bosh shtojm 1 veze te rrahur te mari ngjyre.

Piqet ne 180°.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakFli
Artikulli tjetërPitalka të shpejta për ramazan

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu