Lakror misri me presh e karrota

spot_imgspot_img

Perbersit:

4-5 presh (purrinj)
2 karrota
2 vezë
1 1/2 gotë miell misri
1/2 gotë vaj
1/2 gotë qumësht
kripë
1 pluhur pjekurinash.

Pergatitja:

Preshin e karrotën i kaurdisni në zjarr të avashët derisa të zbuten mirë.

Të gjithë përbërësit e tjerë rrahen me tel kuzhine.

Në fund shtohet edhe preshin i kaurdisur.

Masa zbrazet në tavën e lyer me yndyrë dhe piqen në furren e parangrohur në 170 gradë për 25-30 min.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKuleç hamburgerësh
Artikulli tjetërBukë gjermane brötchen

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu