Lele Adani është dëshmitar i një mrekullie dhe nuk e mban dot veten, futbolli: “Madre de Dios!” (VIDEO)

spot_imgspot_img

Lele Adani është një nga zërat më të njohur në panoramën e komentatorëve të futbollit italian: ish-mbrojtësi emilian nuk i lë dëgjuesit indiferentë, të dashur apo të urryer për tonet e tij qëllimisht mbi krye, për gjykimet, për shprehjet që janë bërë të tijat. Markë e fabrikës si ‘garra charrua’ ose ‘madre de dios’.

Një gjë nuk mund të mos e njohë komentatorin aktual të RAI-t, si dhe praninë e rregullt në Bobo TV të Vierit, është pasioni që rrjedh i pandalshëm në çdo fjalim të tij, qoftë edhe në rrjetet sociale.

Dhe prandaj nuk është për t’u habitur që gjatë natës Adani komentoi me një ‘Madre de Diooooosssss’ videon e golit të parë të shënuar nga Karim Benzema në fitoren që Real Madridi arriti të mërkurën në mbrëmje në fushën e Athletic Bilbaos: një gjuajtje duke puthur shtyllën e dytë.

Në San Mamés, sulmuesi francez shënoi dy gola, vendimtar në suksesin 2-1 të lojtarëve të Ancelottit: në gjysmë të La Ligës, merengët janë kampionë të dimrit me 8 pikë më shumë se Sevilla (që kanë një ndeshje më pak).

Në sezonin madhështor të Madridit, roli specifik i Benzemas është ai i një lojtari që në moshën 34-vjeçare po nxjerr më të mirën nga futbolli i tij, i certifikuar nga vendi i katërt në renditjen e Topit të Artë.

Shifrat e Benzemas në këtë pjesë të parë të sezonit janë monstruoze: 20 gola dhe 8 asistime në 23 paraqitje të përgjithshme, ai është ‘pichichi’ aktual i La Ligës me 15 gola. Por ajo që shifrat nuk thonë është cilësia poetike e lojës së francezit, niveli sublim i golave ​​të tij, shërbimet me asist për shokët e skuadrës.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu