Lichtsteiner kujton 2015/16: Juventus mund ta fitojë titullin. Ja çfarë duhet të bëjë

spot_imgspot_img

Ish-lojtari i Lazio-s dhe Juventus-it, Stephan Lichtsteiner, ka dhënë një intervistë interesante për Gazzetta dello Sport në prag të ndeshjes së të shtunës në kampionat me Lazio-s dhe Juventus-it.

“Nuk është kurrë e lehtë të luash në Olimpico kundër Lazio-s: për Juventus-in do të jetë një ndeshje e komplikuar, edhe sepse skuadra e Sarri-t do të kërkojë të sulmojë vazhdimisht”, ka thënë ish-futbollisti zviceran.

Në lidhje me vështirësitë e Juventus-it në këtë sezon:

“Besoj se mund t’ia dalin akoma për titullin. Mbaj mend atë që ka ndodhur në sezonin 2015/16. Duhen fituar shumë ndeshje radhazi dhe të gjejnë mentalitetin e duhur.

“Atë vit, Buffon vendosi rekordin e numrit më të madh të ndeshjeve pa pësuar gol dhe të gjithë ne kënaqeshim kur nuk pësonim gola ose kur nuk linim kundërshtarin të gjuante. Detajet bëjnë diferencën”.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu