Llokuma me Schmand

spot_imgspot_img

Perberesit:
1 jogurt i vogel, 1 shmand i vogel, 3 veze (po te jene te fshatit edhe me mire), 1 pluhur per pjekje, 3 luge te vogla te qajit kripe, dhe miell.

Pergatitja:
I hedhim te gjithe perberesit ne nje ene dhe i perziejme deri sa te formohet nje brum i bute, pastaj e leme brumin te vij per 30 ose 40 minuta.

E marrim brumin e hapim ne forme rrethi dhe fillojme e presim ne copa te vogla.

Nderkohe marrim nje tigan te madh, i hedhim vaj dhe e veme te nxehet ne tepmerature te lart, kur ti hedhim llokumat per ti pjekur e ulim temperaturen pak.

Ju befte mire!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSimita
Artikulli tjetërPetulla me Qumësht (Krofne)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu