Llokuma për 15 minuta

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 filxhan bollgur
  • 1 filxhan sheqer pluhur
  • 700 ml.qumësht
  • 1.5 lugë niseshte

Për dekorim:

  • 1 gotë çaji  kokos

Përgatitja:

Merrni bollgur, niseshte dhe sheqer në një tenxhere të vogël dhe përzieni mirë.

Shtoni qumështin në të dhe rrihni mirë. Filloni gatimin duke i përzier dhe trazuar deri sa të trashet dhe heqeni nga zjarri.

Ndani ëmbëlsirën tuaj në gota . Lëreni të ftohen për të paktën 2 orë në frigorifer dhe në mënyrë ideale për 4 orë.

Pas ftohjes, hiqeni me kujdes atë nga kupa dhe prerë në feta dhe lyeni atë në kokosit.

Dekorojeni dhe shërbeni ashtu siç dëshironi.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKek me krem të butë
Artikulli tjetërHallvë me djathë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu