Llokuma të Pallatit

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 4 gota qumësht,
  • 1 gotë sheqer pluhur,
  • 1 gotë bollgur,
  • 1 vanilje,
  • 2 lugë të gjellës gjalpë,
  • 1 shllag krem,
  • 2 gota kokos.

Përmbi:

  • badema

Përgatitja:
Në një tenxhere e derdhim qumështin, sheqerin, bollgurin e përziejmë në temperaturë mesatare.

Pastaj ia shtojmë gjalpin, vaniljën dhe e përziejmë glazurën, së fundmi ia shtojmë krem shllagun, kokosin dhe e përziejmë e gjithë glazurën.

Nëse bëhet glazura e butë atëher ia shtojmë edhe pak kokos, sipas dëshirës ia japni formën.

Llokumave ia vendosni nga 1 badem përmbi.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakGurabija të Shpejta me Limon
Artikulli tjetërTortë me Toptha Kakao

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu