Llokuma

spot_imgspot_img

Perbersit:

1 vezë
1 gotë jogurt
1 lugë kripë
1 lugë të çajit karbonat
1 lugë lëng limoni
3,5 gota miell.

Pergatitja:

Të gjithë përbërësit përveç miellit i derdhni në një enë të thellë dhe i përzieni mirë.

Pastaj ia shtoni miellin dhe e përzieni brumin, do ta përfitoni një brumë të butë.

Brumin e shtrini në tavolinë, e hapni me ndihmë të t’holluesit dhe me gote formoni llokuma ose petulla.

Llokumat i vendosni në tigan për pjekje në të dy anët.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKifle pa veze receta
Artikulli tjetërPanine me Patate

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu