Luleshtrydha me shumë vitamina

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 5 gota qumësht
  • 1 gotë sheqer
  • 1 pako vanilje
  • 1 verdhë veze
  • 2 lugë niseshte (niseshte misri ose gruri)
  • 2 lugë miell
  • 1.5 gota krem

Për sipër:

  • 1 pako me biskota për fëmijë
  • 15-20 luleshtrydhe

Përgatitja:

Hidhni qumështin, sheqerin, niseshten, miellin dhe të verdhën e vezës në një tigan. Përziejini mirë.

Gatuani në nxehtësi mesatare, duke e trazuar deri sa të ngurtësohet. Kur të merrni një qëndrueshmëri, hiqeni atë nga shporeti dhe përzieni pak ngrohtë.

Kur të jetë ngrohtë, shtoni krem dhe vanilje, tundeni mirë me mikser dhe lëreni të ftohet.

Theni biskotat në rende. Merrni copat e prera në madhësinë e dëshiruar.

Merrni disa lugë nga pudinga juaj e ftohur. Përhapeni në bazën e një filxhan. Shtoni biskota dhe luleshtrydhe mbi të dhe bëni shtresa. Ndajeni këtë në gota derisa të mbarojnë të gjitha biskotat, puddingu dhe luleshtrydhet. Mos vendosni luleshtrydhe në majë.

Më pas lëreni të ftohet për 3-4 orë në frigorifer. Gjatë fazës së shërbimit, shërbeni me përbërës të ndryshëm siç janë biskotat, luleshtrydhet ose bananet dhe salcën e çokollatës.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu