Mafina me Spinaç

spot_imgspot_img

Përbërësit:
4 veze
1 luge e vogel krip
400 ml kos
100 ml vaj
1 pluhur per pjekje
250 gr miell misri
200 gr djath
200 gr spinac

Përgatitja:
Perziejme vezet, shtojme kripen,vajin,kosin dhe perziejme mire.
Shtojme miellin e misrit te perzier me pluhurin per pjekje.
Spinacin e pervelojme me ujin e  vale,ziejme edhe per 2-3 minuta pastaj e kullojme dhe grijme imet.
Ne masen me miellin shtojme edhe djathin e thermuar,dhe spinacin e grire.
Lyejme me vaj kallepet per mafina dhe mbushim nga masa me luge deri 2/3 e kallepit.
Pjekim ne furre te parangrohur ne 200 grade per 20-25 minuta.Servojme te nxehta ose edhe te ftohta.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKifle (Kroasan)
Artikulli tjetërPogaçe ne Forme Bisteku

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu