Mantia me suxhuk dhe kërpudha

spot_imgspot_img

Perbersit:
3 copa petë
4-5 kërpudha
1 spec i kuq
10 copa Suxhuk
2 lugë miser
1 lugë biber i kuq
½ gota qumësht
1/3 gota vaj vegjetal
PERMBI
te kuq te vezes
kaçkavall.

Pergatitja:
E lyejmë tavën me vaj, kërpudhat, specat, suxhukun dhe i vëni në furrë për pjekje rreth 4 minuta, pastaj ia shtoni misrin dhe erëzat.

Qumështin, vajin e përziejmë mirë në një enë dhe petët i lyeni me këtë përzierje.

Petët i premë në copa të vogla, glazurën e vendosim në midis dhe skajet ia mbyllim.

Përmbi i lyejmë me të kuqët e vezës dhe kaçkavall, mantiat i vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për 15 minuta.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakHITHENIK
Artikulli tjetërSendviç nga furra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu