Mbappe “tërhiqet”: “Ata janë legjenda, nuk krahasohet dot fare. Por, tani kam mundësi që…”

spot_imgspot_img

Vendi i 9-të në natën e Topit të Artë, Kylian Mbappé u thirr në skenë për të shpërblyer Alexa Putellas, fituese e Topit të Artë për femra.

Këto kane qene deklaratat e tij: “Nuk mund ta krahasoj veten me lojtarë si Messi apo Ronaldo, ata janë legjenda. Të krahasohesh me emrat e tyre është e pabesueshme. Tani kam mundësinë të luaj me Leon dhe kjo mund të jetë vetëm një kënaqësi.

Olimpiada? E kam ëndërruar gjithmonë. Ta bësh në shtëpi do të ishte një ëndërr”.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu