Mbi 35 mijë euro për çdo minutë lojë, Juventus gati të marrë vendimin drastik

spot_imgspot_img

Aventura e Aaron Ramsey tek Juventus duket se ka ardhur në fund tashmë dhe klubi bardhezi po mendon të prishë kontratën me uellsianin në janar.

Për momentin, klubi dhe lojtari nuk kanë folur për këtë, or për të lehtësuar largimin e ish-yllit të Arsenal-it mund të arrihet te kjo zgjidhje, duke parë se kontrata e lojtarit skadon në vitin 2023.

Sipas La Gazzetta dello Sport, ka disa skuadra që e duna Ramsey, por deri tani janë frenuar nga rroga 9 milionë euro në sezon.

Largimi i uellsianit do të lehtësonte ndjeshëm arkat e klubit, duke parë se çdo minutë në fushë e mesfushorit i ka kushtuar Zonjës mbi 35 mijë euro.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu