Mbrojtja e Shqipërisë e pafuqishme! Anglia realizon dy gola brenda 9 minutash. Uzuni, a je normal? (VIDEO)

spot_imgspot_img

Vetëm 9 minuta lojë dhe Anglia ka shënuar golin e parë ndaj Shqipërisë. Një goditje dënimi e shkaktuar nga Gjasula ndaj Kane ka bërë që James të krosojë në shtyllën e dytë, aty ku Maguire nuk ka falur me kokë…

Një gabim i pafalshëm i mbrojtjes që nuk ruante shtyllën e dytë, më së shumti Uzuni, pasi Maguire dihet që është goditës për shtatlartësinë e tij.

Sakaq, largohet Bare i dëmtuar dhe në fushë hyn Qazim Laçi…

Por, rasti i barazimit 1-1 vjen te Uzuni, te cilit i falet topi dhe i vetem perballe Pickford gabon totalisht…

9 minuta pas golit te Maguire, nje tjeter Harry, kete here Kane, ka dyfishuar rezultatin (2-0 ne Wembley) Mbrojtja kuqezi totalisht e pafuqishme.

 

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu