Mbrojtje dhe mesfushë, ja dy emrat e lakmuar nga Milani për merkaton e janarit

spot_imgspot_img

“La Repubblica” i kushton hapësirë merkatos së Milanit. Emri i parë në listën e Maldinit dhe Massara për të përforcuar mbrojtjen është Botman i Lille, por kostoja prej 30 milionë eurosh do të thotë se kuqezinjtë mund t’i drejtohen Andreas Christensen të Chelsea, më i testuar dhe më pak i kushtueshëm.

Kriza e Bakayokos i detyron gjithashtu drejtuesit e “Djallit” të mendojmë për një mesfushor. Renato Sanches i Lille mund t’iu japë frymë Tonalit dhe Krunicit. Për këtë rol, portugezi është në krye të listës së dëshirave të klubit nga “Via Turati”. Më në fund, në repartin ofensiv, përveç Romain Faivre të zakonshëm, vazhdon edhe ideja Beto e Udinese.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu