MERTENS SHOW | Belgu po “masakron” Lazio-n e Sarrit! Shikoni golin spektakolar (VIDEO)

spot_imgspot_img

Napoli po përjeton një mbrëmje të madhe në “Maradona Stadium” teksa po shkund 3-0 Lazio-n e Maurizio Sarrit (ish-trajner i Napolit)

Eshtë minuta e 7-të dhe një aksion i bukur nga Insigne, përplasje në zonë dhe topi që mbetet aty ku Zielinski godet fort dhe saktë duke mposhtur Pepe Reina (një tjetër ish i Napolit)

Vetëm 3 minuta dhe vjen edhe goli i dytë këtë herë me Mertens.  Eshtë Insigne ai që nis top për belgun i cili në zonë dhuron spektakël dhe pasi shmang Patric dhe Acerbi, shënon me lehtësi.

Minuta 29, Napoli që shënon golin 3-0 ndaj Lazios dhe një lojë që padyshim po kthehet në një shfaqje vetëm nga Dries Mertens…

Fjalë për fjalë i papërmbajtshëm, lojtari belg mer një pasim nga Lozano në kufi të zonës dhe lëshon një trajektore të pakapshme nga Reina.

Një mbrëmje gjithnjë e më e zezë për skuadrën e Sarrit.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu