Messias barazon Ronaldinho-n pas 11 vitesh! “Mjaft me përralla, mbaj mend që kur firmosa te Milani…”

spot_imgspot_img

Junior Messias, pas ndeshjes ndaj Atletico Madrid, ka lene gjurme serish ne transferte duke barazuar rekordin e brazilianit te fundit te Milanit, Ronaldinho, qe kishte shenuar 2 here ndaj Juventusit ne 2010…

Pas suksesit të arritur ndaj Genoa-s së Shevchenkos, për mikrofonat e Sky Sport, braziliani deklaroi:

“Jam te Milani sepse e meritova. Koha për të folur për përralla ka kaluar, tani më duhet të mendoj për të tashmen dhe çfarë duhet të bëj në fushë. Mundohem gjithmonë të jap maksimumin, të punoj sa më mirë për ekipin, pastaj trajneri vendos pozicionin tim.

Çfarë efekti ka tek unë qëndrimi te Milani? Kur arrini në këtë nivel, duhet të mësohesh të jesh i rrethuar nga njerëz që kanë bërë historinë e futbollit. Natyrisht në një klub të madh është ndryshe kur del në fushë, sepse ndoshta prek më pak topa pasi ka lojtarë të tjerë të fortë. Unë në ekipin kombëtar? Jo, nuk mund të luaja sepse nuk kam pasaportë italiane…”.

Si ndiheni pas golit në Madrid dhe dopietes së sotme?

“Tashmë ajo e Madridit ka kaluar. Duhet gjetur vazhdimësia. Sot ishte e rëndësishme të fitonim sërish dhe të luanim sërish mirë”.

Marrëdhënia me skuadrën: “Unë jam dikush që nuk flas shumë jashtë fushës, por në fushë duhet të flisni dhe të ndihmoni njëri-tjetrin, qofshin 20 apo 30 vjeç”.

Për golat: “Më vjen natyrshëm, kur je në këtë nivel duhet të mësohesh me të. Me Crotone luajtëm mirë, është për të ardhur keq që rame nga kategoria. Jam mësuar vitin e kaluar. Këtë vit përfundova në një klub të madh me publikun, kjo të jep një shtysë shtesë. Fatmirësisht po flasim për këtë falë golave ​​të Madridit dhe sot, sepse kam ardhur këtu dhe pak më kanë dashur, por me punën time kam treguar se mund të qëndroj”.

Tashmë të gjithë e dinë rrugën tuaj: “Është bukur të flasësh për histori, tani të gjithë e dinë ose pothuajse të gjithë në Itali. Tani më duhet të mendoj për Milanin dhe kampionatin që po luajmë dhe të mendoj gjithmonë për përmirësimin”.

Më shumë për historinë e tij: “Për mendimin tim, më vonë mund të flasim për këtë, është gjëja ime dhe Zoti më ka ndihmuar shumë. Për këtë do të flasim më vonë”.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu