Meze në petë

spot_imgspot_img

Perbersit:
2 petë
gjysmë avokado
1 sallatë
gjysmë gote jogurt
gjysmë luge vaj vegjetal
gjysmë luge Uthëll molle
pak arra
pak majdanoz
kripë.

Pergatitja:
Petën e shtrini në tryezë, e preni dhe i vendosni në kallëp të muffinit.

Avokadon e gryeni, glazurën e përfituar e vendosni në një enë, ia shtoni sallatën e grirë, jogurtin, vajin vegjetal, uthëllën e mollës, kripën, arrat, majdanozin.

E përzieni mirë glazurën, dhe e vendosni në petët që kanë marrë formë tek kallëpat e muffinit.

Petët i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius derisa të pjekën.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakLakror
Artikulli tjetërHITHENIK

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu