Milani ruan distancën +7 nga Interi dhe barazon Napolin! Lautaro tradhton, shtylla shpëton zikaltërit (VIDEO)

spot_imgspot_img

Derbi mes Milanit dhe Interit eshte mbyllur  ne barazim 1-1 por ka pasur raste pafund nga te dy ekipet. Pjesa e pare ishte emocionuese teksa menjehere u hap me penallti per Calhanoglu. Turku, i urryer nga ish-tifozeria e tij dhe i vershellyer, fitoi penallti pas nderhyrjes se Kessie (i dyshimte episodi) dhe mposhti Tatarusanu.

Me pas, nje krosim i Tonalit ne goditje denimi beri qe De Vrij te kerceje dhe devijoje ne porten e tij, duke fiksuar shifrat ne 1-1 me autogol.

Interi pati shansin e mire per 1-2, por penalltia e vershellyer ne favorin zikalter dhe ne dem te Darmian (nga Ballo Toure) u shperdorua nga Lautaro (super pritje nga Tatarusanu)

Ne pjesen e dyte, Interi e nis fort dhe i afrohet golit te dyte teksa Kalulu ndalon Vidal. Ne fund ndizet Milani dhe godet shtyllen me Saelemaekers dhe Kessie disa hapa para porte te topi i kthyer nga Handanovic shperdoron.

Ne fund, 1-1. Milani ruan distancen +7 nga Interi dhe barazon Napolin ne krye (32 pik)

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu