Miqësoret/ Gol shqiptar te Legia, Karrica eviton humbjen e Rijekës

spot_imgspot_img

Legia e Varshavës zhvilloi miqësoren e radhës ditën e sotme. Ekipi polak u mposht 2-3 Motor Lublin. Ernest Muçi dhe Lirim Kastrati e nisën sfidën si titullarë, teksa sulmuesi i Kosovës realizoi golin e parë të ndeshjes në minutën e 12-të.

Ekipi ku luan edhe Jurgen Çelhaka, luajti me një lojtar më pak në 30 minutat e fundit të ndeshjes. Rrugën e rrjetës e ka gjetur edhe Bernard Karrica, sulmuesi i Shqipërisë U21.

21-vjeçari realizoi golin e barazimit 1-1 mes Rijekës dhe sllovenëve të Bravos. Karrica dërgoi topin në rrjetë pesë minuta përpara fundit, duke evituar humbjen e Rijekës.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

/ www.emathja.com

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu