Mish Pule i Mbështjellur

spot_imgspot_img

Përbërësit:
400-500gr mish gjoks pule, 1 shishe uje mineral, 1 vezë, 1 lugë karbonat, 5 lugë të gjellës miell, kripë, Biber i zi.

Përgatitja:
Gjoksin e pulës preni në copa të vogla, lyeni me erëza.

Miellin, vezën, karbonatin dhe ujin mineral vendosni në një pjatë dhe përzieni, copat e pulës i zhytëni tek kjo përzierje.

Copat e pulës rreth 1 orë i lëni të qëndroj tek kjo përzierje, pas pritjës së nevojshme i fërgoni në tigan me pak vaj .

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSarme me Lakër të Bardhë
Artikulli tjetërMusakë me Kërpudha

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu