Monte e Shpejtë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1l qumësht, 12 luge nisheste, 8 luge sheqer, 2 sheqer vanile, 250gr margarinë, 500ml ajkë e ëmbël, 300gr çokollatë për zierje, 200-300gr biskota katrore.

Përgatitja:
Nishesten dhe sheqerin e perziejme me 250 ml qumesht te ftohet kurse pjesen tjeter te qumeshtit e veme te vloje.

Ne qumeshtin e vale shtojme nishesten e tretur dhe perzijme vazhdimisht derisa te trashet kremi.

Ne kremin e ftohur shtojme margarinen e mbajtur ne temperature ambienti te rrahur ne shkume dhe perzijme mire

Ngrohim ajken e embel derisa te MOS vloje,largojme nga zjarri dhe shtojme cokollaten e coptuar.

Perzijeme derisa te shkrihet cokollata.

Ne nje kallep te thelle te lyer lehtas me margarien qesim nje shtrese biskota katrore te njomura ne pak qumesht,qesim nje shtrese shume te holle nga kremi me cokollaten dhe ajken.

Pastaj qesim tere sasine e kremit te bardhe,rrafshojme dhe lyejme me pjesen .e mbetur te kremit me cokollaten dhe ajken.

Pas ftohjes presi m ne katrorka sipas deshires.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu