Muffina

spot_imgspot_img

Perbersit:

3 vezë
1,5 gota sheqer
1 gotë vaj vegjetal
1 gotë qumësht
gjysmë Krem
1 vanilje
1 Pluhur pjekje
1 filxhan kakao
2,5-3 gota miell.

Pergatitja:

Furrën ndezeni në temperaturë 160 gradë celsius.

Sheqerin me vaj e derdhni në një enë dhe e përzieni rreth 3-4 minuta.

Pastaj ia shtoni vezët, vaniljën dhe përbërësit e tjerë.

Glazurën e përgatitur e derdhni nëpër kallëpa, duke mos ş mbushur plot.

Muffinat i vendosni në furrë për pjekje rreth 20-25 minuta.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKek me karamel
Artikulli tjetërKek me pekmez, tahin, arra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu