Muffins me Çokollatë

spot_imgspot_img

Përbërësit

  • 4 vezë
  • 3-4 filxhanë të v.kafeje sheqer
  • 3 filxhanë vaj
  • 3 filxhanë kos
  • 1 vanilje
  • 1 lëvore limoni në rende
  • 1pluhur paste
  • 7 filxhanë miell
  • 100 gr rrush të terur ose brusnica
  • muffins

Përgatitja:

Kyçet furra në 200*C.

Me tel kuzhine tunden vezët me sheqer.

Shtohen vaji, kosi, vanilja, lëvorja e limonit dhe, pasi të përzihen të gjitha mirë, hidhet mielli me pluhur paste duke e përzier me lugë.

Përzihen mirë të gjithë përbërësit, masa derdhet në kallëpa për muffin me forma zemre ose të rrumbullakëta.

Sa të futen në furrë, ulet temperatura në 170*C për t’u pjekur për afro 30-40 minuta.
Pasi të ftohen pak, largohen nga modeletat, mbi u hidhet sheqer pluhur ose futen në çokollatë të shkrirë.

Shërbehen me liker qershie, ose kafe./ Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte me Kore të Gatshme
Artikulli tjetërËmbëlsira me Kokos

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu