Muffins me fruta

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 3 vezë
  • 1 filxhan sheqer pluhur
  • 1 gotë çaji vaj
  • 4 lugë kos
  • 10 lugë miell
  • 1 pako vanilje
  • 1 pako pluhur pjekje

Përgatitja:

Rrihni vezët dhe sheqerin pluhur me mikser derisa të shndërrohen në krem.

Pastaj shtoni vajin e lulediellit, kosin dhe vaniljen, vazhdoni të përzieni

Shtoni miellin pluhurin për pjekje në përzierje.

Përzieni  të gjithë përbërësit shpejt me një lugë druri.

Mbusheni  kallëpët me nga dy lugë masë.

Piqeni në furrë të parangrohur 180 gradë për 20 minuta .

Pasi të keni bërë muffins lëni të ftohën  për 5 minuta,

Hiqeni nga tepsia dhe dekoroni me fruta.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu