Muffins me Puding Çokollate

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 2 vezë
  • 3 gota të ujit
  • miell
  • 1 gotë e gjysëm sheqer
  • 3 lugë çokoladë pluhur(Nesquik)
  • 1/2 pluhur për pjekurina
  • 1 sheqer vanile
  • 200 ml qumësht
  • 150 ml vaj
  • 1 puding çokolade dhe 500 ml qumësht për përgatitjen e pudingut

Përgatitja:
Fillimisht ziejmë pudingun sipas udhëzimit në paketim.
Në një enë përziejmë miellin, sheqerin, çokoladën pluhur, vanil sheqerin dhe pluhurin për pjekurina.
Në enën tjetër përziejmë vezët, qumështin dhe vajin. Pastaj bashkojmë të dy masat.

Në kallëpe për muffin qesim një lugë gjelle nga masa e përgatitur, pastaj qesim një lugë puding (të zier) mbi puding edhe një lugë nga masa. Pjekim rreth 20 minuta në temperaturë 200*C.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu