NBA, Chicago mposht Utah Jazz, i shkakton humbjen e parë

spot_imgspot_img

Pas 4 fitoresh, Utah Jazz pësoi humbjen e parë sezonale në NBA pasi u mposht nga Chicago Bulls me rezultatin 107-99. Për skuadrën nga Ilionois kjo ishte fitorja e 5-të në 6 takime falë dyshes DeMare De Rozan autor i 32 pikëve dhe Zac Lavine që shtoi 26 të tjera. Një sukses të thjeshtë arriti dhe Miami Heat në transfertën përballë Memphis Grizzlies me rezultatin 129-103 për meritë të Jimmy Butler autor i 27 pikëve ndërkohë që surprizën e bëri San Antonio Spurs që triumfoi në transfertën ndaj Milwaukee Bucks me shifrat 102-93.

/ www.emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu