NDODH EDHE KJO | Barcelona nuk paguan dot Dani Alves as 1 Euro në muaj!

spot_imgspot_img

La Liga mund të bllokojë nënshkrimin e Dani Alves për Barcelonën në afatin kalimtar të janarit për shkak të FFP.

Edhe nëse klubi dhe lojtari bien dakord për një pagë prej 1 euro ne muaj, La Liga ‘nuk do ta besonte’ dhe do t’i caktonte atij një pagë më të lartë. Do të kushtëzonte nënshkrime të tjera, më të rëndësishme.

La Liga do të llogariste reputacionin dhe aftësinë e tij bazuar në 6 sezonet e fundit dhe do të caktonte një pagë minimale që lojtari duhet të fitojë. Ata nuk pranojnë paga ‘simbolike’…

 

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu