Nga golat me ekipin e parë, grumbullimi i Inzaghit e deri te skualifikimi me Inter Primavera: talenti po humbet rrugën!

spot_imgspot_img

Pasi zbarkoi shumë i ri në Milano në janar 2020, Martin Satriano ka ecur përpara në pak muaj, duke fituar hapësirë ​​në ekipin e parë këtë verë me ardhjen e Simone Inzaghit dhe “ndryshimin e hierarkive” përpara, me largimin e Lukakut.

Ai ishte emri i ri në “buzët e të gjithëve”, falë një parasezoni emocionues dhe thirrjes në ekipin e parë – me dy paraqitje në Serie A kundër Genoa dhe Atalanta. Më pas, involucioni po aq i papritur sa rritja: rikthimi në ekipin Primavera, me Inzaghin që punonte me Correa, Sanchez, Lautaro dhe Dzeko.

Për urugaianin nuk kishte asnjë mundësi tjetër për të treguar cilësitë e tij që e kishin katapultuar te zikalterit per gati 2 mln euro.

Sot do të rikthehemi të flasim për të, por jo për një nga golat e tij apo për një lojë cilësore: mundësia jepet nga gjyqtari sportiv që e skualifikoi për tre ndeshje per nje gjest pa top ndaj kundershtarit!

Fakti ka ndodhur në ndeshjen e fundit të luajtur nga Inter Primavera e drejtuar nga Chivu ndaj Romës, ku sulmuesi ishte protagonist negativ ne fund. Një sherr me Giallorossi Morichelli (tashmë i paralajmëruar dhe i ndaluar për katër ditë) që më pas rezultoi në një perplasje koke me koke.

Një spektakël i zymtë që nxori në pah vështirësinë aktuale të djalit për të harruar momentet e lavdisë në ekipin e parë dhe për të luajtur rolin e lojtarit të Primavera. Nervozizmi dhe qëndrimet e gabuara, viktimë e tensionit në fushë për një lojë të komprometuar dhe në të cilën nuk mundi të ndikonte sa mundej.

E gjithë kjo rezultoi me një te kuq të drejtpërdrejtë që tashmë do ta ndalë bomberin e ri për tre ndeshjet e ardhshme, duke e larguar edhe më shumë nga një rikthim i mundshëm në ekipin e parë…

Duket sikur ka kaluar një përjetësi që kur emri i Martin Satrianos bëri jehonë mes talenteve shperthyese te mundshme të Interit të ri të Inzaghit, por gjithçka daton vetëm pak muaj më parë, në gusht.

Gjatë përgatitjeve të verës, me mungesat e Lautaro-s dhe Lukakut ende në pushime, Inzaghi kishte provuar shumë urugajanin që ishte përgjigjur si kampion në lulëzim. Edhe pas largimit të Lukakut te Chelsea dhe Pinamonti te Empoli, klubi kishte vendosur ta mbante pa e huazuar askund, duke llogaritur në talentin dhe rritjen e tij: ai duhet të ishte në rolin e zëvendësit të Dzeko. Më pas, sa më pak hapësira në ekipin e parë, rikthimi në Primavera deri në fundin e trishtë të së dielës së kaluar ndaj Romës…

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu