Një ëmbëlsirë e shpejt me mollë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 kg mollë, e qëruar (nëse dëshironi) dhe e prerë me feta hollë
2 Lugë gjelle lëng limoni
2 lugë gjelle miellin
1 lugë çaji kanellë
1/2 lugë çaji kripë
1/2 filxhan sheqer

Shtresa e sipërme:
3/4 filxhan tërshërë normale
1/2 filxhan sheqer kaf
1/2 filxhan miell
1/2 filxhan gjalpë
1/2 lugë çaji kripë

Pergatitja:

Ngroheni furrën në 190C.

lyeni me gjalpë një enë pjekje dhe lëreni mënjanë.

Në një tas shtoni tërshërën, sheqerin kaf, miellin, gjalpin dhe kripën.

Përdorni një pirun për të përzier çdo gjë së bashku derisa të bëhet një masë. Ftoheni ndërsa përgatitni shtresën e mollëve.

Në një tas përzieni së bashku mollët e prera, sheqerin e grirë, lëng limoni, kripë dhe miell.

Hidhni përzierjen e mollëve në enën tuaj të përgatitur dhe përhapeni në të gjithë enën.

Mbuloni mollët me tërshërën e ftohur.

Piqini derisa mollët të jenë gatuar të marrë ngjyrë kafe për rreth 30-35 minuta.

Hiqeni nga furrën dhe lëreni të ftoht për të paktën 10 minuta para se të shërbeni.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakHallve me tahin dhe çokollatë
Artikulli tjetërBiskota me krem

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu