Një hap larg nga rinovimi, Modric synon rekordin e rrallë te Real Madrid. Nëse kjo ndodh atëherë…

spot_imgspot_img

Luka Modric vazhdon të luajë në një nivel të lartë dhe Real Madrid e ka pranuar këtë dhe dëshiron të vazhdojë kontratën me mesfushorin kroat deri në qershor të vitit 2023.

Ish-playmakeri i Tottenham Hotspur është 36 vjeç dhe po hyn në fazën e fundit të karrierës së tij, por ai vazhdon të mahnitë me aftësinë e tij për të ndikuar në ndeshjet në nivele të larta.

Shumë menduan se ai do të tërhiqej nga futbolli ndërkombëtar pasi ndihmoi Kroacinë drejt finales së Kupës së Botës 2018, megjithatë Modric ka vazhduar dhe ka arritur të sigurojë pjesemarrjen ne Kupën e Botës 2022 në Katar.

Të luash në Kupën e Katërt të Botës ka qenë një nga synimet e Modric për fazën e fundit të karrierës së tij, ndërsa një tjetër është të luajë në Estadio Santiago Bernabeu të rikonstruktuar kur të përfundojë në 2022.

Në mënyrë që kjo të ndodhë, Modric do të duhet të vazhdojë kontratën e tij edhe për një vit dhe po punohet për përfundimin e këtij procesi.

Së shpejti do të bihet dakord për një kontratë të re me Modric që pranon të qëndrojë në kryeqytetin spanjoll deri në qershor 2023.

Nëse kjo do të ndodhë, atëherë Modric do të kishte përfunduar 11 sezone me Los Blancos që nga nënshkrimi për klubin, dhe ky është një rekord i rrallë që zakonisht rezervohet për disa nga lojtarët e mëdhenj të klubit.

 

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu