Operacioni i Osimhenit mban frymën e Napolit! Motivi dhe precedentët Dzeko e Rudiger

spot_imgspot_img

Është marrë vendimi: sot, e mërkurë 23 nëntor është dita e operacionit të Viktor Osimhenit.

Operacioni nuk do të kryhet në Milano (lojtari u shtrua në spital në Niguarda pas goditjes së rastësishme të marrë nga Skriniar), por në Napoli, ku sulmuesi u kthye në mbrëmjen e djeshme.

Profesor Gianpaolo Tartaro, specialist i kirurgjisë plastike dhe kirurgjisë maksilofaciale, është njeriu që do të kujdeset për rindërtimin e lezioneve në zonën e syrit të majtë të lojtarit. Fraktura të shumta të dekompozuara të orbitës dhe të mollëzës së majtë: Raporti mjekësor i klubit napolitan ngriu gjakun në venat e tifozëve, duke sugjeruar kohë shumë të gjata rikuperimi. Në realitet, vetëm pas operacionit do të keni njohuri të sakta për periudhën e nevojshme për shërim.

Sa kohë do të jetë jashtë Osimhen? A do të humbasë edhe Kupën e Afrikës? Pyetje që gumëzhin në kokë dhe shoqërohen me dëmtimin që i ndodhi një ylli tjetër themelor për skuadrën e Spallettit: Anguissa, i ndalur nga një problem muskulor. Shpresa është që, siç ka ndodhur në të kaluarën për Rudiger dhe Dzeko, sulmuesi nigerian do të jetë në gjendje të kthehet në fushë dy javë pas operacionit duke përdorur një maskë mbrojtëse.

Hipotezë dhe asgjë më shumë për momentin, do të jetë e nevojshme të pritet rezultati i operacionit. Më të këqijtë imagjinojnë se ish-sulmuesi i Lille-s, përveç Lazios së Sarri (ndeshja e radhës në kampionat), do te mungojë edhe ndaj Sassuolo-s, Atalanta-s (duel për Champions League), Empoli, Milani (sfidë Scudetto) dhe Spezia (ndeshja e fundit) në Serinë A para ndalesës.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu