Oriz me qumësht dhe kanellë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 8 lugë  oriz
  • 8 dl ujë
  • 1 litër qumësht
  • 1 qese me pudingje vanilje
  • 8 lugë  sheqer
  • 2 sheqer vanilje
  •  1 lëvozhgë portokalli

Për spërkatje:

  • 2 lugë kanelle

Përgatitja:

Përpara zhytni orizin në ujë të ftohtë .

Pastaj vendosni në një enë të madhe, më pas hidhni me ujë dhe gatuajeni për rreth 20-25 minuta. Llokoçis disa herë gjatë gatimit.

Ndërkohë, përzieni pluhurin e pudingut me pak qumësht të marrë nga sasia e përgjithshme.

Kur uji të jetë avulluar plotësisht dhe orizi të jetë gatuar, së pari shtoni qumështin dhe përzieni mirë për të kombinuar gjithçka. Më pas prisni që të vlojë, pastaj zvogëloni nxehtësinë dhe derdhni pudingun e përgatitur, më pas shtoni sheqerin, sheqerin e vaniljes dhe, nëse dëshironi, lëvoren e portokallit.

Tani përzieni vazhdimisht dhe gatuajeni për 5-10 minuta për t’i dhënë përzierjes një dendësi të mirë.

Lëren të ftohet pak dhe hedhni në pijata.

7. Spërkateni me kanellë sipër. Mund të hahet të nxehtë ose të ftohtë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSallate e Gjelber
Artikulli tjetërSallate me Rrenje Perimesh

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu