Paçavure

spot_imgspot_img

Perberesit:

  • 1 pako pete bakllavaje
  • 6 kokrra veze
  • arra te qeruara 200 gr
  • 1 gote vaj
  • 1 gote te madhe kos
  • 1 gote sheqer
  • pak sode buke
  • 2 bustina krem karamel

Pergatitja:

1 kg sheqer per sherbet, me pak se 1 liter uje.

Petat e bakllavase i mbledhim rremuje me duar, te rrudhosura pa rregullsi dhe i veme ashtu te piqen ne furre mb nje tepsi te lyer me vaj
Piqen ne 180 grade sa te fillojn te thahen per 2-3 minuta

Ne nje tas tjeter perziejme bashke te gjithe perberesit e tjere: Vezet, sheqerin, vajin, kosin, sode buke dhe krem karamelin.
Kete perzierje e hedhim mbi petat e thara dhe siper i sperkasim me arrat e thermuara.
Piqet ne 180 grade per 25 minuta.
Sherbetin e bejme duke ziere 1 kg sheqer dhe 1 liter uje

Pasi pacavurja eshte pjekur dhe eshte ftohur i hedhim sherbetin e nxehte
Presim ne forma katrore dhe e sherbejme me pas ne nje pjate per servirje.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPastë e shkrifët me reçel
Artikulli tjetërKadaif me krem

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu