Paçe Presheve

spot_imgspot_img

Përbërësit:
2 veze,
1 gote e çajit vaj,
1 gote e çajit qumesht,
1 margarine (gjalpe),
3 luge kos,
3 thelba hudher,
nje cope mish,
pak kripe,
pak biber,
miell deri sa te formohet brumi.

Përgatitja:
Pergatisim brumin, pastaj e ndajme ne 25 kuleç. I bejme kuleçt dhe i leme te pushojne 30 min.
Pastaj i t’hollojme me niseshte si bakllavan dhe i renditim ne tepsi.
E shkrijme 1 margarine dhe e ulim, pastaj e pjekim ngadale.
Mbasi te pjeket e ziejme nje cope mishi dhe me lengun e mishit e ulim duke ia hedh cdo cope nga pak pastaj 3 luge kos, 3 thelba hudher, pak kripe, i perziejme dhe seciles cope ja qesim nga pak mbi kos, kapak mish, mbi mish e hedhim vajin e nxhet, dhe krejt ne fund i hedhim pak biber.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPite me Hithra
Artikulli tjetërAmerican Pancakes

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu