Palaçinka

spot_imgspot_img

Përbërësit:
250 gr miell
500 ml qumësht
3 vezë
100 gr gjalpë (i shkrirë)

Përgatitja:
Në një enë shtoni miellin, qumështin dhe i trazoni mirë. Ndërkohë në një enë tjetër shtoni vezët, i rrihni mirë dhe ja shtoni enës me qumësht.
Mbështilleni enën me një letër kuzhine dhe e lini të pushojë për disa minuta në temperaturë ambienti. Më pas i shtoni gjalpin dhe e trazoni përsëri.
Në një tigan me nxehtësi mesatare shkrini pak gjalpë. Merrni një garuzhde nga masa që përgatitëm dhe e lini të piqet mirë nga të dyja anët. Bëni tre të tilla.
Në fund mund ti shtoni sipër çokollatë dhe luleshtrydhe. Palaçinkat janë gati.

 

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakByrek shtëpie
Artikulli tjetërByrek me Pulë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu