Pancakes

spot_imgspot_img

Përbërësit:
135 gr miell
1 lugë qaji pluhur për pjekurina
1/2 luge kripë
2 lugë sheqer
130 ml qumësht
1 ve
2 lugë margarin të shkrirë

Përgatitja:
Përzihen mielli,kripa,sheqeri,pluhuri për pjekurina pastaj i shtohen qumështi ,margarina dhe veza.Përzihen mirë dhe fërgohen nga 2minuta në tigan me pak yndyrë.Shërbehen me mjaltë,marmeladë,qokoladë./ Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakEmbelsire e Dehur
Artikulli tjetërTorte Qokollate me Qershi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu