Panine me Patate

spot_imgspot_img

Përbërësit:
300 gr patate (të ziera dhe të shtypura)
420 gr miell
1 bustinë maja birre
1 vezë (e verdha)
100 ml qumësht (pa yndyrë, i ngrohtë)
1 lugë gjelle margarinë (pa shumë yndyrë)
2 vezë
kripë (sipas shijes)

Përgatitja:

Ndani 120 g miell. Shkrini majanë e birrës në qumësht.

Përziejeni me patatet, shtoni vezët dhe margarinën.

Bashkojini me miellin dhe punojini me duar.

Lëreni të pushojë për 30 minuta.

Shtoni 120 gramët e mbetura të miellit, dhe punojini sërish.

Ndajini në porcione të vogla dhe jepuni formën e panineve.

Vërini në një tavë që nuk ngjit dhe lërini sërish të pushojnë edhe për 20 minuta të tjera.

Me një penel lyejini përsipër me të verdhën e vezës dhe futini në furrë.

Afër fundit të pjekjes mund t’i pluhurosni me pak djathë të grirë.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakLlokuma
Artikulli tjetërPogaçe të përziera

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu