Pankek për Syfyr

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 125 gr miell
  • 60 gr miell misri
  • 1 lugë Pluhur pjekje
  • 200 gr jogurt
  • 70 gr mjalte
  • 100 ml qumësht
  • 1 lugë lëng limoni
  • 1 lugë vanilje
  • 2 vezë.

Pergatitja:

Përbërësit e ngurtë i derdhni në një enë, ia shtoni qumështin dhe lëngun e limonit.

Në një enë i rrahni vezët, qumështin, jogurtin, mjaltën dhe këtë përzierje e përzieni me glazurën tjetër.

Merrni nga glazura dhe e derdhni në tigan për pjekje në të dy anët.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu