Paraqitje skandaloze e kombëtares së femrave në basketboll, turpërim me 106 pikë diferencë

spot_imgspot_img

Ditën e djeshme, kombëtarja e femrave në basketboll ka nisur rrugëtimin e saj për fushatën eliminatore të Europianit 2023. Por, e para e vajzave të drejtuara nga trajnerja Mirza Alibegaj ka shkuar si mos më keq.

Ato janë mposhtur thellë nga Polonia me rezultatin 125-19. Plot 126 pikë diferencë në parket, në një ndeshje ku vajzat shqiptare nuk ia dolën për asnjë moment të përballonin furinë e polakeve.

Duke parë këtë paraqitje, me siguri objektivi për ndeshjet e radhës ndaj Turqisë dhe Sllovenisë do të jetë ai për të mos u turpëruar më shumë, pasi për të pretenduar më tepër duket e pamundur.

/ www.emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu