Pastë e shkrifët me reçel

spot_imgspot_img

Perberesit:
miell 3 gota uji + 1 maj luge sod buke
sheqer 1 gote uji
gjalp 1 filxhan caji
2 te verdha veze
recel 1 filxhan

Pergatitja:

Gjalpin, sheqerin dhe vezet i punojme sa te behen mase e njejte.
Shtojme edhe miellin ketu me sode buke dhe brumine krijuar munda ta shtoni me pak kos qe te mblidhet3/4 e brumit e bejme pete per poshte dhe pjesen tjeter e bejme shirita per siper.
Shtrojme me recel mbi peten poshte dhe siper i bejem shiritat.

 

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakMacaroons franceze
Artikulli tjetërPaçavure

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu