Paster me Vezë

spot_imgspot_img

Perberesit:
15 veze,
13 filxhana sheqer,
15 filxhana miell,
1 luge caji sode buke,
levore portokalli,
arra.

Pergatitja:
Marrim 15 kokrra veze i ndajme vec te bardhat nga e verdha, i rrahim te bardhat sa te behet nje mase kremoze, shtojme te verdhat. I perziejme mire dhe shtojme 13 filxhane sheqer. Pastaj i rrahim mire e mire sa te shkrihet sheqeri, mbasi te jete shkrire sheqeri shtojme 15 filxhane miell.
E trazojme miellin sa mos behet me kokrriza, Pastaj shtojme 1 luge caji sode e perziejme me pak uje, pastaj i hedhim levore portokalli se kan arome te mire dhe pak arra.
E fusim me e pjek.

Per sherbetin:
1kg sheqer,
7 gota uje.

I ziejme dhe kur te jene ftohur te dyja ja hedhim pastres.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKollaqa
Artikulli tjetërTorte e Lagësht

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu