Pep i çmendur pas portugezit: Është i një niveli tjetër

spot_imgspot_img

Pep Guardiola po vazhdon sezonin e tij në drejtim të Manchester City-t në vendin e dytë të Premier League mbrapa Chelsea-t.

Trajneri i Qytetarëve i ka thurur elozhe njërit prej lojtarëve të tij, duke e përkufizuar si më të mirin në Premier:

“Bernardo Silva? Është më i miri. Ishte tre vite më parë, kur grumbulluam 98 pikë, dhe është akoma sot”, ka thënë spanjolli për kanalet zyrtare të klubit.

“Kur një lojtar ka këto cilësi të mëdha, varet vetëm nga ai që të zhvendosë ekuilibrat dhe t’i zgjidhë i vetëm ndeshjet. Është një lojtar i një niveli tjetër, më i miri në Premier”.

Mesfushori portugez ka shënuar 5 gola dhe ka dhënë 2 asiste në këtë sezon mes kampionatit dhe Champions League.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu