Petë për torte e bërë në shtëpi

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 4 vezë
  • 1 filxhan sheqer pluhur
  • 1 + 1/4 filxhan miell
  • 2 pako vanille
  • 1 pako pluhur pjekje
  • 1/3 filxhan qumësht i ngrohtë
  • 1/2 lugë çaji kripë

Pëgatitja:

Hedhni të gjithë përbërësit, përveç qumështit, në temperaturën e dhomës.

Ndani të bardhët dhe të verdhat e vezëve dhe vendosini në dy enë të ndryshme. Në këtë fazë, sigurohuni që ato të mos përzihen.

Shtoni sheqer pluhur mbi të verdhën e vezëve dhe rrihni mirë. Shtoni qumështin dhe përzieni.

Shto vaniljen, miellin dhe pluhurin për pjekje sipër të verdhës së vezëve të rrahur me sheqer. Me ndihmën e një shpatulle, përzieni mirë të gjithë përbërësit.

Vendosni kripën në të bardhat e vezëve dhe rrihni mirë me mikser ose tel, derisa të dyfishohet.

Shtoni të bardhat e vezëve në përzierje me të verdhën e vezëve.

Hedhni këtë masës në tepsin e tortës 22 cm në tepsi të lyer me yndyrë.

Vendoseni në furrë të parangrohur 180 gradë dhe gatuajeni mesatarisht 35-45 minuta. Kjo kohë do të ndryshojë sipas performancës së furrës suaj.

Pas heqjes dhe ftohjes në temperaturën e dhomës, mund të përgatisni tortën tuaj duke e dekoruar ashtu siç dëshironi.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKek me limon
Artikulli tjetërKatrorka të vegjëla me qokollad

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu