Petulla kungulleshë

spot_imgspot_img

Perbersit:

2 kungulleshka të mëdha
2 vezë
2 qepe te njoma
250 gr miell
djathë të coptuar
kripë dhe piper i zi
majdanoz
pluhur për ëmbëlsira.

Pergatitja:

Kungulleshat i grini në rende dhe i kriposni.

Pas 10 minutash kullojani mirë tepricën e ujit.

Shtoni qepen e grirë në rende, pastaj djathin, vezët, majdanozin, miellin, pluhurin e ëmbëlsirave dhe pak piper.

Tërë këtë masë përzieni mirë dhe fërgojeni në tigan në vaj të nxehtë.

Bëni gati petullat dhe vendosni në salveta që teprica e ujit të kullohet, pastaj qitni djathin e grirë në rende.

Mund t’i servirni me ajkë apo jogurt.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakGurabija me tre përbërës
Artikulli tjetërBuka italiane e nënës

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu