Petulla me Molla

spot_imgspot_img

Përbërësit:
450 gr miell
2 gota të ujit me kos(ose 2 jogurta të gatshëm)
2 vezë
1 mollë e grirë në rende
4 lugë sheqer
1 pluhur për pjekurina
1 vanil sheqer
50 gr rrush i terur
lëvorja e një limoni
sipas dëshirës 1 lugë rum

Përgatitja:
Përziejmë të gjithë përbërësit mirë.I lejmë ashtu të qëndrojnë rreth 10 minuta.Pastaj marrim me lugë gjelle nga brumi dhe i fërgojmë në vaj të nxehtë.Mund të përdorni edhe lugën e akullores ,me atë dalin petullat në formë topthi.Përmbi u qesim sheqer pluhur.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKollpite
Artikulli tjetërMakarona Grek

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu