Petulla me Sherbet

spot_imgspot_img

Përbërësit:
6 gota miell, 1 luge te gjelles maje, 4 gota ujë, 1 luge te gjelles sheqer, 1 luge te çajit kripë.

Për sherbet:
3 gota sheqer, 2.5 gota ujë, 1/2 limon.

Përgatitja:
3 gota sheqer dhe 2 gota e gjysme ujë i derdhim në një tenxhere dhe e vendosim në zjarrë për të vluar.

Pasi fillon të vlojë ia shtojmë limonin duke e shtrydhur.

2 gota ujë i derdhim në një enë dhe ia shtojmë sheqerin, majën, miellin dhe e përziejmë, pjesën e mbetur të ujit ia shtojmë.

Brumin e lëmë në pritje rreth 1 orë të qëndrojë. Pas pritjës e marrim brumin dhe i jepim formën petullave.

Petullat i fërgojmë në të dy anët, i lëmë pak të ftohen pas ftohjës i zhytim në sherbet.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKifle pa Vezë
Artikulli tjetërSamuna

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu