Petulla të mbushura

spot_imgspot_img

Perbersit:
1 vezë
6 lugë djathë
2 lugë sheqer pluhur
1 vanilje
1 lugë të çajit Pluhur pjekje
1 gotë miell
PËR TA FËRGUAR
vaj vegjetal.

Pergatitja:
Në një enë të thellë e derdhni djathin, me pirun e shtypëni djathin.

Pastaj ia shtoni vezën, sheqer pluhurin, pluhur pjekjën, vaniljën dhe e përzieni me mikser.

Dalë nga dalë ia shtoni miellin dhe e përzieni mirë e tërë glazurën.

Me ndihmë të lugës merrni nga glazura dhe e derdhni në tigan, për pjekje në të dy anët.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakByrek praktik
Artikulli tjetërByrek tart me puri dhe mish

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu