Petulla

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 vezë
  • 1 gotë jogurt
  • ½ gotë e çajit vaj vegjetal
  • 1 lugë e çajit kripë
  • 1 Pluhur pjekje
  • 3,5 gota miell.

Pergatitja:
Në një enë derdhni vezën dhe rrahni, pas rrahjës ia shtoni vajin vegjetal, jogurtin, kripën, pluhur pjekjën dhe miellin.

E përzieni masën mjaftueshëm, brumin e përfituar e ndani në 5 kulaçe të barabarta.

Secilën kulaç e hapni në tryezë me pak miellin, ia japni formën petullave dhe i vendosni në tigan për pjekje në të dy anët.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKifle
Artikulli tjetërSimita integral

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu