Pica Fshati

spot_imgspot_img

Perbersit:

Brume pice
salce domate
gjysme speci jeshil
100 gr sallam pikant
100 djathe i bardhe
gjysme kungulli
50 gr kaperi
50 gr ullinj pa berthame
50 gr kerpudha
1 domate.

Pergaditja:

Pasi kemi prere perimet holle, hapim brumin e pices dhe e vendosim ne nje tave me madhesi 30*40 cm.Siper brumit hapim fillimisht salcen e domates me pas vendosim specin jeshil, kungullin, kaperin, kerpudhat, ullinjte domatet , sallamin dhe ne fund djathin e grire.E pjekim ne temperature 180 grade per 20 minuta.

JU BEFTE MIRE!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakLakror me dy petë
Artikulli tjetërKrelanë e kollomojtë-misri

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu